PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEMKILIMANJARO drogą MACHAME

TANZANIA

Kilimanjaro - "iskrząca się góra" - jest nie tylko najwyższym masywem górskim Afryki, ale jest również jedną z najwyższych wolno stojących gór świata.
Wznosi się ponad powierzchnię otaczającej sawanny na prawie 5000 metrów.
W skład Kilimanjaro wchodzą trzy szczyty będące pozostałością po trzech wulkanach: Uhuru - 5895 m, Mawenzi - 5150 m Shira - 3940 m. Góra położona jest na południe od Równika, w północnej Tanzanii, przy granicy z Kenią.
Duża wysokość pozwala sprawdzić możliwości swojego organizmu, a wszystko dzieje się w warunkach względnie bezpiecznych. Zdobycie szczytu nie wymaga specjalnych umiejętności alpinistycznych jednak wielodniowa wspinaczka wymaga odpowiedniej kondycji.
W programie zaplanowany jest sześciodniowy trekking na Kilimandżaro drogą Machame. Jest to bez wątpienia najpiękniejsza droga i co ważne dająca chyba najlepszą aklimatyzację. Machame route wybraliśmy ze względu na walory krajobrazowe oraz po to by uniknąć tłumów turystów na drodze "normalnej".
Droga ta zapewnia też dobrą aklmatyzację /po podejściu na wysokość około 4600 m (Lava Tower) schodzimy na 3950 (Barranco Camp) gdzie nocujemy/.


Zakwaterowanie: Hotele/ namioty

Cena obejmuje:
przelot do Nairobi,
udział w programie wyprawy
w czasie trekkingu:
-namioty,
-tragarze,
-opieka licencjonowanego anglojęzycznego przewodnika górskiego,
-kucharz,
-kierowca,
-wyposażenie stołowe,
-wyposażenie kuchenne,
-wyposażenie kampingowe
-woda butelkowana pierwszego dnia
trzy noclegi w hotelu w Moshi,
wszystkie niezbędne transfery,
wyżywienie - 8 śniadań, 5 lunchów, 8 kolacji,
ubezpieczenie turystyczne KL, NNW.

Cena nie obejmuje:
opłat wizowych, osobistych wydatków, napoi zimnych i alkoholowych,
napiwków dla tragarzy i przewodników /ok 180 USD/,
napoi w hotelu
Usług nie wymienionych w programie.

Program:

1. Wylot do Nairobi (Kenia).

2. Przylot do Nairobi (Kenia). Transfer /ok 6 godz/ do Moshi (Tanzania). Dzień organizacyjny i odpoczynkowy w Moshi. Zapoznanie się z dokładnym programem i zasadami życia na trasie. Nocleg w hotelu.

3. Przed południem wycieczka po Rau National Forest. Po południu zwiedzanie miasteczka. Po kolacji pakowanie ekwipunku na trekking zaczynający się następnego dnia.

4. Po śniadaniu przejazd do bram Parku Narodowego Kilimandżaro /wys. 1700 m/ - Machame Gate /45 min/, skąd rozpoczynamy zdobywanie Kilimandżaro drogą Machame, /tzw. Whisky Road/. Pierwszego dnia po ok. 6 godz. marszu, przez afrykańska dżunglę, docieramy do Machame Camp (3000m n.p.m.). Nocleg w namiotach.

5. Tego dnia idziemy przez dżunglę i wysoką kosodrzewinę. Po ok. 7 godzinnej wędrówce docieramy do Sira Camp ( 3800m. n.p.m.). Nocleg w namiotach

6. W celu zdobycia aklimatyzacji udajemy się zaraz po śniadaniu w kierunku Lava Tower (4700m), a następnie schodzimy do najpiękniej położonego obozu w drodze na Kili. Obóz ten - Baranco Camp (3950 m. n.p.m.) osłonięty jest przez pionowe ściany. Tego dnia przemarsz zajmie nam 6 godzin. Nocleg w namiotach. Nocleg na niższej wysokości pomoże w dobrym wypoczynku.

7. Droga do ostatniego obozu stanowi najbardziej malowniczą część wyprawy. Księżycowy krajobraz, mgły, skalne bariery. Do Barafu Camp na 4600m n.p.m. docieramy po 6-8 godz. Nocleg w namiotach

8. Nocne wyjście z obozu /ok 24.00/ i o świcie zdobycie najwyższego wierzchołka Afryki Kilimandżaro - 5895m n.p.m., powrót na śniadanie do Barafu Camp, a następnie zejście do Mweka Camp na nocleg w namiotach. Tego dnia cała akcja będzie trwała 14 godzin. Zejście będzie sporym wysiłkiem ale lepiej wypoczniemy na niższej wysokości po trudach szczytu

9. Zejście do bram parku - Mweka Gate /2000 m/, a następnie transfer do Moshi na odpoczynek i nocleg w miejscowym hoteliku.

10. Po śniadaniu wyjazd z Moshi i transfer do Nairobi. Przelot do Polski.

11. Przylot. Zakończenie imprezy.
Uwagi:
1. Obywatele Polski przy wjeździe do Kenii (50 USD) i Tanzanii (50 EUR) zobowiązani są posiadać wizę na czas pobytu. Wizy  można uzyskać na granicy.
2. Obowiązkowo należy przedstawić certyfikat szczepień przeciw żółtej febrze na granicy Kenii oraz Tanzanii. W czasie wyjazdu zaleca się zażywanie leków antymalarycznych .
3. Wyprawa zakłada umiarkowany wysiłek oraz w miarę wygodne warunki bytowe. Może być realizowana przez średnio zaawansowanych turystów górskich. Ponieważ jednak docieramy na dużą wysokość konieczna będzie dobra ogólna kondycja organizmu oraz brak chorób i przeciwwskazań do przebywania na dużych wysokościach.


Termin: 25.01.-05.02.2013
Cena:4000 PLN +2200 USD


*Wyposażenie wymagane

*Apteczka

*Wyposażenie polecane

*Szczepienia

*Literatura

*Mapy

PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM

© 2005 hepi.szczecin.pl | Design Pawel Szczepaniak