PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM


SZKOŁA PRZETRWANIA

Jura Krakowsko-Częstochowska

Uwaga! W tym roku zapraszamy na Jurę Krakowsko-Częstochowską - do jednego z najpiękniejszych rejonów Polski. To idealne miejsce dla programu obozu survivalowego. Będziecie zakwaterowani w bazie namiotowej Hufca Czechowice - Dziedzice - położonej w „środku niczego” z dala od skupisk ludzkich, która umożliwi Wam maksymalne wczucie się w klimat „przetrwania”. W okolicznych lasach znajdują się skały, jaskinie, zamki, warownie i wiele innych naturalnych przeszkód terenowych, których pokonanie gwarantuje satysfakcję i dodatkowo uczy współdziałania w grupie.

Program:
Niezmiennie, już od 15 lat prowadzimy Obozy Survivalowe. Uczymy na nich radzenia sobie w każdej sytuacji, współpracy w grupie, samodzielności. Jest to prawdziwa szkoła życia, dla każdego. Nie wymagamy specjalnego przygotowania fizycznego, a jedynie chęci i zaangażowania. Tym niemniej należy pamiętać, że program obozu jest bardziej intensywny niż na Obozach Przygody. Na Obozie Przetrwania, duża ilość Wychowawców i Instruktorów od zajęć specjalistycznych (nawet 4 Uczestników na 1 osobę Kadry!) powoduje, że każdy dzień to duża dawka intensywnych doznań, będąca cennym doświadczeniem. Survival to przede wszystkim sztuka improwizacji, o czym Uczestnicy przekonają się podczas wielu gier, zabaw i zadań specjalnych wplecionych w każdy dzień obozu.
Zajęcia survivalowe
- na Uczestników czekać będzie wiele zadań, które nauczą ich radzenia sobie w trudnych i nietypowych sytuacjach. Będzie można poznać tajniki budowania schronień, przyrządzania posiłków traperskich, maskowania się, pokonywania podmokłych terenów, ale także radzenia sobie w losowej sytuacji bez pieniędzy, smartfona z internetem i innych zdobyczy techniki, bez których ciężko się obejść w życiu codziennym. Jest to swojego rodzaju trening psychologiczny na wytrzymałość w sytuacjach nietypowych. Powszechnie wiadomo, że zwykle najpierw poddaje się umysł, a dopiero póŸniej ciało. Determinacja, żeby przetrwać, pozwala zmobilizować się do działania. Na obozie Uczestnicy poddani zostaną swoistego rodzaju próbie charakteru, która pozwoli im w przyszłości realnie oceniać swoje możliwości. W programie przewidziane są różnorodne, tematycznie biwaki z noclegami w bardzo różnorodnym terenie i warunkach oraz dzień kuchni naturalnej, w czasie którego Uczestnicy nauczą się przyrządzać wiele nietypowych potraw. Już tradycją stało się smażenie chipsów z pokrzyw oraz przygotowywanie ryb przy ognisku.
Rozpalanie ognia
- jest jedną z najważniejszych umiejętności dla każdego survivalowca i należy ją ćwiczyć przy każdej możliwej okazji i warunkach. Ogień pozwoli nam przygotować posiłek, wysuszyć ubrania, wezwać pomoc, dać ciepło czy poczucie bezpieczeństwa. Podczas całego obozu Uczestnicy będą uczyć się w jaki sposób rozpalać ogień różnymi metodami (począwszy od naturalnych po chemiczne), jak odpowiednio układać stosy ogniskowe w zależności od potrzeb, jakim drewnem palić w jakiej sytuacji, a także skąd wziąć i jak dbać o rozpałkę.
Zajęcia wodne
- wokół obozowej bazy rozciągają się liczne lasy, a w nich ukryte jeziora, strumienie, rzeki. Sztuka przetrwania to często umiejętność radzenia sobie w konfrontacji z żywiołem wody. Zatem na naszym obozie znajdą się nie tylko kąpiele, ale także przeprawy wodne różnymi sposobami.
Paintball
- to niesamowicie wciągająca gra terenowa, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie i maski ochronne oraz markery, kulki z farbą (300 szt. na osobę). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a i często nauczyć się przegrywać z honorem.
Samoobrona
- szkolenie z samoobrony pomaga kształtować siłę fizyczną i psychiczną, wyzwala nieznaną energię i moc, której nigdy wcześniej byśmy z siebie nie wydobyli. Instruktorzy pokażą, jak obronić się podczas napadu, w samochodzie oraz w różnych nietypowych sytuacjach. Zajęcia zawsze dostosowane są do możliwości grupy.
Zajęcia linowe
- każdy Uczestnik szkoły przetrwania musi posiąść podstawową wiedzę z zakresu posługiwania się różnorakimi linami. Doświadczeni instruktorzy pokażą, jak wiązać węzły, opowiedzą o wspinaczce - zarówno w skałach, jak i w wysokich górach, a następnie pokażą, jak tą wiedzę zastosować m.in. przy budowie i pokonywaniu mostów linowych nad wąwozami i rzeczkami. Obozowicze będą uczyć się również zastosowania węzłów i splotów lin w pracach obozowych i podczas wędrówki w terenie, które przydadzą się im również w życiu codziennym.
Pierwsza pomoc przedmedyczna
- Uczestnicy nauczą się jak należy postępować i jak udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków. Są to umiejętności mogące okazać się niezbędne w najmniej spodziewanym momencie i niejednokrotnie ratujące komuś życie. Po szkoleniu z samarytanki możemy być pewni, że w sytuacji zagrożenia zdrowia będziemy potrafili zadziałać prawidłowo. Po takich zajęciach Uczestnicy powinni potrafić: zabezpieczyć miejsce wypadku, wykonać zabieg reanimacyjny, zatamować krwotok, opatrzyć ranę, wykonać unieruchomienie kości itp. Dla zainteresowanych za dodatkową opłatą certyfikowany kurs pierwszej pomocy. Ponadto w programie:
Orienteering
- bez umiejętności czytania mapy oraz posługiwania się kompasem nie ma nawet co mówić o prawdziwym survivalu, dlatego też Uczestnicy będą mieli szereg zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych dotyczących tej dziedziny. Wezmą udział w dziennych i nocnych zawodach na orientację. Nauczą się znaków topograficznych, wyznaczania azymutu, rysowania map, oceniania odległości itp. Po obozie będą umieli orientować się w terenie zarówno z mapą i kompasem, jak i bez ich użycia oraz nawigować za pomocą GPS (systemu nawigacji satelitarnej).
Budowa tratw
- aby przeprawić się przez wodę, trzeba zbudować tratwę. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Do dyspozycji Uczestnicy mają jedynie kilka napompowanych dętek, deseczki i parę metrów sznurka. Ważna jest współpraca i pomysłowość całego zespołu. Jest to umiejętność ważna dla każdego survivalowca. Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie przedostać się na drugi brzeg czy nawet przetrwać noc na własnoręcznie zrobionej tratwie. Opiekę podczas zajęć wodnych sprawują ratownicy WOPR.
Speleologia
- eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń. Czasami trzeba się schylić, czasami czołgać, czasem przeciskać przez wąskie szczeliny. Jednak warto - widok wspaniałych form naciekowych niedostępnych dla zwykłych śmiertelników zaskakuje każdego. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną Kadrę, zapewniamy atestowany sprzęt.
Pionierka obozowa
- Uczestnicy nauczą się samodzielnie robić łóżka. Dowiedzą się jak z paru deseczek i drewienek wykonać półki, na których można położyć swoje osobiste rzeczy oraz jak zrobić ogrodzenie obozu, usłyszą o tajnikach rozkładania namiotów wojskowych, dowiedzą się o podstawowych zasadach budowania obozów. Teraz już każdy będzie umiał posługiwać się saperką, siekierką, piłą, będzie potrafił założyć biwak oraz znał niezbędny ekwipunek obozowy.
Dla wszystkich chętnych, za dopłatą, przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe:
Pojazdy terenowe
- gdzie człowiek nie może tam... można wjechać samochodem terenowym. Zainteresowani Uczestnicy obozu będą mogli zmierzyć się z siłami natury wyposażeni w samochody terenowe używane w wojsku, straży granicznej i innych jednostkach paramilitarnych. Zajęcia te są objęte dodatkową dopłatą. Dodatkowe atrakcje do wykupienia na miejscu lub w biurze, realizowane będą przy grupie min. 20 osób.
Co zabrać:
śpiwór, karimatę, menażkę, kubek, sztućce, mały plecak na wycieczki, wygodne buty do wycieczek pieszych oraz obuwie sportowe, gorsze spodnie i bluzę do zajęć terenowych, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter lub polar, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (chustka lub czapka), kompas, latarkę z zapasem baterii, scyzoryk, przybory do szycia. Mile widziane rękawiczki (np. rowerowe) do gry w paintball. Spakować się w plecak (nie torbę!). Należy także wziąć legitymację szkolną oraz kartę (książeczkę) zdrowia oraz numer PESEL.

Baza i wyżywienie:
Jura Krakowsko - Częstochowska - Baza Harcerska Hufca Czechowice - Dziedzice w Podlesicach. Uczestnicy zakwaterowani będą w namiotach 10 osobowych ( w namiocie max.6osób), wyposażonych w podłogi drewniane, na kanadyjkach z materacami. Na miejscu do dyspozycji: kontenery sanitarne (WC, umywalki, prysznice) z dostępem do ciepłej wody, stołówka, pole paintballowe i speedballowe, OSF, boiska sportowe.

WYŻYWIENIE- Wyżywienie 4 razy dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane częściowo przez kuchnię, a częściowo wspólnie przez Uczestników z dostarczonych produktów podczas biwaków w terenie (należy posiadać własne menażki, sztućce i kubek).

Cena obejmuje:
*Zakwaterowanie w namiotach (11 noclegów)
*Wyżywienie 4x dziennie
*BARDZO AKTYWNY PROGRAM
*opiekę kadry i instruktorów i lekarz obozowego
*ubezpieczenie NNW (10.000 zł
*koszulkę, śpiewnik.
Cena nie obejmuje:
- certyfikowany kurs pierwszej pomocy (całodzienny kurs BLS) +160 zł
- quady +90 zł
- Dodatkowe 100 kulek paintballowych +30 zł
- rajd samochodami terenowymi +120 zł
- Przygodowy Pakiet Obozowy +100 zł
- Płytka ze zdjęciami z obozu +29.9 zł
Dojazd autokarem lub pociągiem z większości miast Polski za dopłatą. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką kadry.
Transport ze Szczecina + 188 zł

Termin:
30.06 - 11.07.14
12.07 - 23.07.14
24.07 - 04.08.14
05.08 - 16.08.14
17.08 - 28.08.14
Cena:
1599,- zł
1599,- zł
1599,- zł
1599,- zł
1599,- zł

*CO ZABRAĆ

*KARTA KOLONIJNA
*
*
*

PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM

© 2005 hepi.szczecin.pl | Design Pawel Szczepaniak