PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM


OBÓZ WSPINACZKOWY NA JURZE KRAKOWSKO - CZĘSTOCHOWSKIEJ

PODLESICE

Obóz dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć bezpiecznie wspinać, i marzą o zdobywaniu, nie tylko tatrzańskich szczytów. Jeśli uczęszczasz na ściankę wspinaczkową w swoim mieście lub dopiero chcesz zacząć przygodę ze wspinaniem - ten obóz jest dla Ciebie. Jest to też idealna propozycja dla tych, którzy swobodnie wspinają się zarówno na wędkę jak i "z dołem", robią już "szóstkowe" drogi lub są zupełnie początkujący.

Program:
Program jest prowadzony przez instruktorów z uprawnieniami PZA, na każdorazowo sprawdzanym, atestowanym sprzęcie, pod całkowitą kontrolą prowadzącego zajęcia. Dlatego gwarantujemy najwyższe możliwe standardy w zapewnieniu bezpieczeństwa Uczestnikom.
Program obozu zorganizowany jest według wytycznych Polskiego Związku Alpinizmu, ukończenie obozu uprawnia do dalszego szkolenia wg. wytycznych PZA - kursów taternickich. Po zakończeniu kursu Uczestnik otrzymuje zaświadczenie uprawniające do udziału w dalszym szkoleniu PZA.
Sprzęt - omówimy budowę i parametry sprzętu - lin, karabinków i wielu innych przyrządów, Uczestnicy dowiedzą się czym różni się lina pojedyncza, od podwójnej, czym jest HMS, a co to karabinek owalny.
Węzły - wiązanie ósemki czy wyblinki, po obozie, wejdzie Wam w nawyk - te podstawowe węzły będziecie zawsze potrafili zawiązać z zamkniętymi oczami. Oprócz nich poznacie oczywiście także: półwyblinkę, podwójny zderzakowy, skrajny tatrzański, prusik, kluczkę, wyblinkę wiązaną jedną ręką i wiele innych.
Asekuracja - w czasie obozu nauczycie się asekurować przynajmniej z dwóch przyrządów, oraz przez ciało i półwyblinkę. Nauczycie się także, prawidłowo i bezpiecznie budować stanowiska
Prowadzenie i zjazdy - to nauka między innymi tego jak wpinać ekspresy w ringi i spity, jak wpinać linę w ekspresy, jak prowadzić drogi także na własnej asekuracji - jak zakładać kości, składanki, kontry, skróty. Uczestnicy dowiedzą się jak prowadzić linę w trawersach, przy schodzeniu oraz skracaniu wyciągu. Po "zrobieniu" drogi najważniejsze jest, jak się z niej bezpiecznie wycofać - zaczniemy od nauki przygotowania i rzucenia liny do zjazdu, następnie uczyć się będziemy zjazdów w wysokim i niskim przyrządzie, z autoasekuracją, w półwyblince, i w kluczu, a także jak dokonać przesiadki w zjeździe.
Wspinaczka - elementem obozu będzie też trening wspinaczkowy - Uczestnicy zdobywać będą najbardziej znane jurajskie drogi na Kołoczku, Aptece, czy Górze Zborów. Będziemy ćwiczyć taktykę, optymalny sposób odpoczywania, znaczenie i sposób wykonania odpowiedniej rozgrzewki. Każdą wolną chwilę Uczestnicy spędzać będą w skałach - "robiąc" wybrane drogi.
Historia - elementem programu będzie też poznanie historii wspinania, etyki i zwyczajów panujących w górach oraz oczywiście długie rozmowy na temat wypraw w góry wysokie.
Oprócz czasu spędzonego "w pionie" znajdziemy czas na najbardziej sprawdzone jurajskie atrakcje:
Orienteering -Jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? Wystarczy tylko posiąść umiejętność posługiwania się mapą i kompasem. Gdy nabierzemy wprawy czekać nas będą dzienne i nocne(!) zawody na orientację, czyli orienteering.
Max paintball; Podwajamy ilość kulek na uczestnika - Paintball to niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, ale także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie i maski ochronne oraz markery na kulki z farbą.
Speleologia - eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń. Czasami trzeba się schylić, czasami czołgać, czasem przeciskać przez wąskie szczeliny. Jednak warto - widok wspaniałych form naciekowych niedostępnych dla zwykłych śmiertelników zaskakuje każdego. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną kadrę, zapewniamy atestowany sprzęt.
Zajęcia z pierwszej pomocy - Uczestnicy wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie im jak zatamować krwotok, zabandażować rękę, czy nogę, jak postępować w przypadku omdlenia.
Zajęcia integracyjne - specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla młodzieży. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają i zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.
Oprócz wspomnianych już atrakcji Uczestnicy będą brać udział w zajęciach ogólnosportowych - turnieju gry w siatkówkę, piłkę nożną czy ping-ponga. Czekać na nich będą również wycieczki na basen lub nad zalew, dyskoteki, gry i zabawy.
Dla wszystkich chętnych, za dopłatą, przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe:
Quady - inaczej nazywane ATV (All Terrain Vehicle), czyli pojazdy na każdą drogę. Są to małe czterokołowe pojazdy, łączące cechy samochodu terenowego i motoru. Umożliwiają bezpieczne i stabilne pokonywanie nawet najtrudniejszych bezdroży. Dają poczucie swobody i wolności. W Polsce obecnie są bardzo popularne i modne. Proponujemy ekscytującą jazdę na oznakowanym i bezpiecznym terenie. Zajęcia przeznaczone dla Uczestników powyżej 12 roku życia. Trwają mniej więcej pół dnia na grupę ok. 10-20 osób, czyli ok. 20-30 minut na osobę.
Rafting przełomem Dunajca - to spotkanie z dziką, niezmienioną od lat przyrodą, a zarazem najciekawszy sposób zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. W odróżnieniu od tradycyjnych spływów na tratwach - tutaj spływamy 10 - osobowymi pontonami raftingowymi, wszyscy wyposażeni w kaski, kamizelki asekuracyjne i wiosła. Cały czas trzeba się starać, by do pontonu nie wlała się woda i aby nie wylądować na mieliźnie lub kamieniach. Pewne jest, że wszyscy Uczestnicy będą mokrzy od spienionej wody Dunajca. Wszystko pod opieką Instruktorów Kajakarstwa Górskiego.
Wycieczka do Krakowa - jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Niegdyś siedziba władców i stolica państwa, dziś licznie odwiedzany przez turystów ze względu na wyjątkowe zabytki kultury i niepowtarzalną atmosferę. W programie: Dzielnica Kazimierz - niepowtarzalną atmosferę Kazimierza tworzą malownicze uliczki i zaułki, liczne zabytki żydowskie i chrześcijańskie, a także klimatyczne kawiarenki, Droga Królewska - to historyczna droga, którš niegdyś podążały na Zamek Królewski poselstwa i orszaki królewskie. Spacer tą drogą Uczestnicy zaczną od Kościoła św. Floriana, póŸniej przejdą na Plac J. Matejki, zobaczą średniowieczne mury miejskie z unikatowym Barbakanem i Bramą Floriańską, przejdą ulicą Floriańską na Rynek Główny. Zwiedzą słynny Kościół Mariacki, Sukiennice, Kościół św. Wojciecha i wieżę ratuszową, a także wysłuchają hejnału Mariackiego. Dalej ulicą Grodzką i Kanoniczną przejdą na Wzgórze Wawelskie. Wejdą do Katedry Krakowskiej, gdzie znajdą się m.in. Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie.
Uwaga: wycieczka do Krakowa i rafting Dunajcem odbywają się w tym samym dniu, można więc wybrać tylko jedno z nich.
Dodatkowe atrakcje do wykupienia na miejscu lub w biurze, realizowane będą przy grupie min. 20 osób.
Co zabrać: Buty odpowiednie do wspinaczki - gumowa podeszwa np. korkotrampki (z obciętymi korkami), mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych i jaskiń, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL i orzeczeniem lekarza!).

Baza i wyżywienie:
Zajazd Jurajski, w samym sercu Jury Krakowsko - Częstochowskiej, u podnóża Rezerwatu Góry Zborów. W budynku, w świeżo wyremontowanych pokojach 4osobowych z pełnym węzłem sanitarnym lub w nowo wybudowanych domkach 4-5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekt jest zamkniętą całością tworzącą klimatyczne ranczo z dziedzińcem pośrodku. Do dyspozycji Uczestników: sztuczna ścianka wspinaczkowa, pole paintballowe, boiska sportowe, tenis stołowy, wiata grillowa i 3 świetlice. W obiekcie działają telefony wszystkich sieci. Pełne wyżywienie w ośrodku (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) oraz suchy prowiant na drogę powrotną.

Za dopłatą udział w:
-certyfikowany kurs pierwszej pomocy +160 zł
-samochody terenowe +120 zł
-zajęcia z quadami (powyżej 12 lat!, pół dnia na grupę 10-20 osób, ok. 20 min na osobę) +90 zł
- rafting +200 zł

Poszczególne dopłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób.

Cena obejmuje:
*Zakwaterowanie (11 noclegów)
*Wyżywienie 4x dziennie
*BARDZO AKTYWNY PROGRAM
*opiekę kadry i instruktorów i lekarz obozowego
*ubezpieczenie NNW , VAT
*koszulkę, śpiewnik.
Cena nie obejmuje:
Dojazd autokarem lub pociągiem z większości miast Polski za dopłatą. Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką kadry.
Transport autokarem ze Szczecina + 188 zł

Termin:
12.07 - 23.07.14
24.07 - 04.08.14
Cena:
2099,- zł
2099,- zł


*KARTA KOLONIJNA
*
*
*

PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM

© 2005 hepi.szczecin.pl | Design Pawel Szczepaniak