TREKKINGI

WYPRAWY

SZKOLENIA

OBOZY MŁODZIEŻOWE

WCZASY
INNE WYJAZDY

NA NARTY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

UBEZPIECZENIA

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT DOKUMENTY

PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM


WULKANY MEKSYKU

IZTACCIHUATL I ORIZABA

Pico de Orizaba lub Citlaltépetl, (5636 m n.p.m.) to uśpiony wulkan będący najwyższym szczytem Meksyku i całej Ameryki środkowej. Jest położony w południowej części kraju, 120 km na zachód od miasta Veracruz, na granicy stanów Veracruz i Puebla, w pobliżu miasta Orizaba. Stanowi wschodni koniec łańcucha górskiego o nazwie Eje Volcánico Transversal. Posiada 3 kratery, obecnie jest w fazie uśpienia a ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w 1687 roku. Pierwszego wejścia dokonali F. Maynard i G. Reynolds w 1848 r. Wyprawa dla prawdziwych turystów górskich - wejście na najwyższy szczyt Meksyku. Grupa 6 - 8 osobowa.

Zakwaterowanie:Hotele i namioty .

Cena obejmuje:
*przejazd/przelot na trasie Szczecin-Mexico-Szczecin
*transport i transfer z i na lotnisko w Meksyku klimatyzowanym samochodem.
*transport 4X4 w górach - Orizaba
*wizy, zezwolenia, wstępy do parków
*przejazdy lokalnymi środkami transportu
*zakwaterowanie w hotelach i namiotach
*śniadania i kolacje w hotelach lub wyżej wspomniane posiłki. Napoje pł. dodatkowo
*obiady w Teotihuacan -zamiast kolacji w hotelu- i w hacjendzie Vista Hermosa
*posiłki całodniowe w czasie wejścia na Wulkany
*potrzebny sprzęt na wejście na szczyty
*namioty w razie potrzeby
*pozwolenia wejścia na szczyty
*wstępy do Teotihuacan, Muzeum Antropologii, Stadion Azteca, Quebrada
*godzinny rejs po kanałach Xochimilco i 5 piosenek los mariachis
*pakiet ubezpieczeniowy NW i KL
*polskiego lidera oraz pakiet informacyjny o kraju wraz z informacjami praktycznymi

Program
Po przylocie do Mexico City i załatwieniu formalności związanych z wejściem na szczyty wyruszymy na zwiedzanie miasta i okolic. Po dwóch dniach aklimatyzacji "klimatycznej" wyruszymy na wulkan Iztaccihuatl o wysokości 5.256 m n.p.m. zdobywając aklimatyzację "wysokościową" i kondycję. Po zejściu ze szczytu wracamy do Mexico City i kontynuujemy zwiedzanie. W następnym etapie atakujemy szczyt - Pico de Orizaba - 5636m.n.p.m Przy dobrych warunkach pogodowych wejście na szczyt zajmuje ok. 6 godz. Czas wejścia uzależniony jest przede wszystkim od (oprócz pogody) samopoczucia uczestników. Celem wyprawy jest wejście, pod opieką przewodnika, na szczyt drogą normalną. Program akcji górskiej jest tak ułożony, aby w razie nieudanego wejścia na szczyt np. ze względu na złą pogodę lub gorsze samopoczucie, możliwe było ponowienie ataku. Po wejściu na szczyt schodzimy do miejscowości Puebla a następnie proponujemy wypoczynek w Acapulco, a następnie powrót do Mexico City i do kraju.

1 dzień - przylot do Meksyku, transfer do hotelu, kolacja. Nocleg.

2 dzień - wyjazd na zwiedzanie miasta - Pałac Narodowy (freski Jana Diego), Katedra Metropolitańska, świątynia Główna Azteków (z zewnątrz). Przejazd najpiękniejszą ulicą Reforma na zwiedzanie Muzeum Antropologii. Po południu powrót do hotelu. Kolacja.

3 dzień - wyjazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Przejazd do Teotihuacan - świątynia Pierzastego Węża Quetzalcoatl, Piramida Słońca, Piramida Księżyca. świątynia Pierzastych Muszli. Przejazd do warsztatu obróbki świętego kamienia Azteków - obsydianu. Obiad przy Piramidach. Powrót do hotelu.

4 dzień - IZTACCIHUATL po śniadaniu wyjazd do miasta Amecameca (znajduje się u podnóża wulkanów Popocatepetl i Iztaccihuatl , przejazd do schroniska La Joya (3800 m n.p.m) - część południowa góry. Nocleg w namiotach lub w schronisku Altzomoni.

5 dzień - wejście do schroniska "Grupa Stu" (4780 m n.p.m), wejście na szczyt znany jako "Kolana" (5050 m n.p.m) i przy dobrym samopoczuciu wejście na szczyt Iztaccihuatl (5.256 m n.p.m) zejście do La Joya, powrót do miasta Meksyk. Kolacja w hotelu.

6 dzień - śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie części południowej Meksyku. Budynek słynnej meksykańskiej korridy. Wejście i zwiedzanie słynnego Stadionu Azteca. Przejazd do pływających ogrodów Xochimilco - godzinny rejs gondolami. Muzeum Fridy Kahlo - jedna z najsłyniejszych i kontrowersyjnych malarek meksykańskich XX wieku. Pobyt na placu dzielnicy Coyoacan, należącej do meksykańskiej bohemy. Krótka wizyta w typowej hali targowej. Możliwość skosztowania typowego jedzenia meksykańskiego. Powrót do hotelu. Kolacja w hotelu.

7 dzień - ORIZABA po śniadaniu przejazd do schroniska w Tlachichuca (3600 m n.p.m). Przejazd samochodem 4X4 do schroniska "Czarne Kamienie" - Piedras Negras (4200 m n.p.m)- odpoczynek.

8 dzień - w zależności od klimatu o 1-4 w nocy rozpoczęcie wejścia na szczyt Orizaba. Wyjazd w kierunku Puebla. Nocleg i kolacja w hotelu. Przyjazd uzależniony od godziny powrotu ze szczytu.

9 dzień - krótkie zwiedzanie miasta Puebla - Katerda, przepiękny kościół barokowy Santo Domingo, targ rzemiosła el Parian. Przejazd do Acapulco. Odpoczynek w hotelu all inclusive.

10 dzień - odpoczynek na plaży. Wieczorem przejazd na słynne skoki Quebrada

11 dzień - po śniadaniu wyjazd w kierunku Meksyku. Po drodze zwiedzanie przepięknej XVI - wiecznej Hacjendy Vista Hermosa - obiad pożegnalny. Dojazd na lotnisko.
12 dzień - przylot do Polski.

Termin:
Cena:

*Wyposażenie wymagane

*Apteczka

*Wyposażenie polecane

*Szczepienia


TREKKINGI

WYPRAWY

SZKOLENIA

OBOZY MŁODZIEŻOWE

WCZASY
INNE WYJAZDY

NA NARTY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

UBEZPIECZENIA

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT DOKUMENTY

PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM

© 2005 hepi.szczecin.pl | Design Pawel Szczepaniak