PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM


WULKANY MEKSYKU

IZTACCIHUATL I ORIZABA

Pico de Orizaba lub Citlaltépetl, (5636 m n.p.m.) to uśpiony wulkan będący najwyższym szczytem Meksyku i całej Ameryki środkowej. Jest położony w południowej części kraju, 120 km na zachód od miasta Veracruz, na granicy stanów Veracruz i Puebla, w pobliżu miasta Orizaba. Stanowi wschodni koniec łańcucha górskiego o nazwie Eje Volcánico Transversal. Posiada 3 kratery, obecnie jest w fazie uśpienia a ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w 1687 roku. Pierwszego wejścia dokonali F. Maynard i G. Reynolds w 1848 r. Wyprawa dla prawdziwych turystów górskich - wejście na najwyższy szczyt Meksyku. Grupa 6 - 8 osobowa.

Zakwaterowanie:Hotele i namioty .

Cena obejmuje:
*przejazd/przelot na trasie Szczecin-Mexico-Szczecin
*transport i transfer z i na lotnisko w Meksyku klimatyzowanym samochodem.
*transport 4X4 w górach - Orizaba
*wizy, zezwolenia, wstępy do parków
*przejazdy lokalnymi środkami transportu
*zakwaterowanie w hotelach i namiotach
*śniadania i kolacje w hotelach lub wyżej wspomniane posiłki. Napoje pł. dodatkowo
*obiady w Teotihuacan -zamiast kolacji w hotelu- i w hacjendzie Vista Hermosa
*posiłki całodniowe w czasie wejścia na Wulkany
*potrzebny sprzęt na wejście na szczyty
*namioty w razie potrzeby
*pozwolenia wejścia na szczyty
*wstępy do Teotihuacan, Muzeum Antropologii, Stadion Azteca, Quebrada
*godzinny rejs po kanałach Xochimilco i 5 piosenek los mariachis
*pakiet ubezpieczeniowy NW i KL
*polskiego lidera oraz pakiet informacyjny o kraju wraz z informacjami praktycznymi

Program
Po przylocie do Mexico City i załatwieniu formalności związanych z wejściem na szczyty wyruszymy na zwiedzanie miasta i okolic. Po dwóch dniach aklimatyzacji "klimatycznej" wyruszymy na wulkan Iztaccihuatl o wysokości 5.256 m n.p.m. zdobywając aklimatyzację "wysokościową" i kondycję. Po zejściu ze szczytu wracamy do Mexico City i kontynuujemy zwiedzanie. W następnym etapie atakujemy szczyt - Pico de Orizaba - 5636m.n.p.m Przy dobrych warunkach pogodowych wejście na szczyt zajmuje ok. 6 godz. Czas wejścia uzależniony jest przede wszystkim od (oprócz pogody) samopoczucia uczestników. Celem wyprawy jest wejście, pod opieką przewodnika, na szczyt drogą normalną. Program akcji górskiej jest tak ułożony, aby w razie nieudanego wejścia na szczyt np. ze względu na złą pogodę lub gorsze samopoczucie, możliwe było ponowienie ataku. Po wejściu na szczyt schodzimy do miejscowości Puebla a następnie proponujemy wypoczynek w Acapulco, a następnie powrót do Mexico City i do kraju.

1 dzień - przylot do Meksyku, transfer do hotelu, kolacja. Nocleg.

2 dzień - wyjazd na zwiedzanie miasta - Pałac Narodowy (freski Jana Diego), Katedra Metropolitańska, świątynia Główna Azteków (z zewnątrz). Przejazd najpiękniejszą ulicą Reforma na zwiedzanie Muzeum Antropologii. Po południu powrót do hotelu. Kolacja.

3 dzień - wyjazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Przejazd do Teotihuacan - świątynia Pierzastego Węża Quetzalcoatl, Piramida Słońca, Piramida Księżyca. świątynia Pierzastych Muszli. Przejazd do warsztatu obróbki świętego kamienia Azteków - obsydianu. Obiad przy Piramidach. Powrót do hotelu.

4 dzień - IZTACCIHUATL po śniadaniu wyjazd do miasta Amecameca (znajduje się u podnóża wulkanów Popocatepetl i Iztaccihuatl , przejazd do schroniska La Joya (3800 m n.p.m) - część południowa góry. Nocleg w namiotach lub w schronisku Altzomoni.

5 dzień - wejście do schroniska "Grupa Stu" (4780 m n.p.m), wejście na szczyt znany jako "Kolana" (5050 m n.p.m) i przy dobrym samopoczuciu wejście na szczyt Iztaccihuatl (5.256 m n.p.m) zejście do La Joya, powrót do miasta Meksyk. Kolacja w hotelu.

6 dzień - śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie części południowej Meksyku. Budynek słynnej meksykańskiej korridy. Wejście i zwiedzanie słynnego Stadionu Azteca. Przejazd do pływających ogrodów Xochimilco - godzinny rejs gondolami. Muzeum Fridy Kahlo - jedna z najsłyniejszych i kontrowersyjnych malarek meksykańskich XX wieku. Pobyt na placu dzielnicy Coyoacan, należącej do meksykańskiej bohemy. Krótka wizyta w typowej hali targowej. Możliwość skosztowania typowego jedzenia meksykańskiego. Powrót do hotelu. Kolacja w hotelu.

7 dzień - ORIZABA po śniadaniu przejazd do schroniska w Tlachichuca (3600 m n.p.m). Przejazd samochodem 4X4 do schroniska "Czarne Kamienie" - Piedras Negras (4200 m n.p.m)- odpoczynek.

8 dzień - w zależności od klimatu o 1-4 w nocy rozpoczęcie wejścia na szczyt Orizaba. Wyjazd w kierunku Puebla. Nocleg i kolacja w hotelu. Przyjazd uzależniony od godziny powrotu ze szczytu.

9 dzień - krótkie zwiedzanie miasta Puebla - Katerda, przepiękny kościół barokowy Santo Domingo, targ rzemiosła el Parian. Przejazd do Acapulco. Odpoczynek w hotelu all inclusive.

10 dzień - odpoczynek na plaży. Wieczorem przejazd na słynne skoki Quebrada

11 dzień - po śniadaniu wyjazd w kierunku Meksyku. Po drodze zwiedzanie przepięknej XVI - wiecznej Hacjendy Vista Hermosa - obiad pożegnalny. Dojazd na lotnisko.
12 dzień - przylot do Polski.

Termin:
Cena:

*Wyposażenie wymagane

*Apteczka

*Wyposażenie polecane

*Szczepienia


PRZEGLADY SPRZĘTU SOI wg
PN EN 365

SZKOLENIA PRZEMYSŁOWE

SZKOLENIA WSPINACZKOWE

TREKKINGI

WYPRAWY

WYJAZDY NA ZAMÓWIENIE

STRONA GŁÓWNA

..O FIRMIE...

KONTAKT

CIEKAWE LINKI

GALERIA

SKLEP ZE SPRZĘTEM

© 2005 hepi.szczecin.pl | Design Pawel Szczepaniak